Преображенський собор ПЦУ у Вінниці знову пускає вірян

22

Май 2020

Преображенський собор ПЦУ у Вінниці знову пускає вірян

; Коментировать


Спасо-Преображенський кафедральний собор міста Вінниці відкрив свої двері для вірян. Від сьогодні християни мають можливість вільно пересуватися у Соборі, але у масці. Таке рішення прийняли в уряді 22 травня. Кореспондентка Vlasno.info відвідала сьогодні храм та поспілкувалася із секретарем Вінницької Єпархії Української Православної Церкви.

Об этом сообщает Слон

У Преображенському соборі ПЦУ у Вінниці сьогодні не багато людей. Дехто прийшов помолитися за довгий час, хтось поставити свічку за упокій чи за здравіє. Вінничанка Ольга уже два місяці, як не відвідувала церкву, каже, що боялася, особливо, після останніх подій. Сьогодні вирішила прийти помолитися разом зі священиком.

"Хочу помолитися за усіх своїх рідних, щоб вони були здоровими та щасливими, за мир в Україні та світі. Події у нас не дуже добре складаються, тому потрібно молитися і вірити, що скоро все буде добре, як раніше", – розповідає пенсіонерка.

sobor-vinnitsia-karantun-1 1

Біля отця Димитрія віряни не дотримуються дистанції, стоять близько до нього. Сам священник без маски, адже, як він зауважив, не можна у ній вести молебень. Сьогодні Димитрій служив молебень святителю Миколаю.

"Богослужіння в Преображенському соборі, як і в інших храмах ПЦУ не припинялися, вони звершувалися без людей. У храмах перебували лише священнослужителі і хористи. У зв’язку з тим, що ввели пом’якшувальний режим, людям дозволили відвідувати церкву. Ми вранці забрали перегородки, які стояли при вході з початку введення карантину. Раніше люди при вході замовляли поставити свічку і зразу виходили. Зараз можуть вільно пересуватися по храму, підійти до ікони та підсвічника та самостійно поставити свічку за упокій чи за здоров’я", – розповідає секретар Вінницько-Барської єпархії Православної Церкви України Владислав Демченко.

sobor-vinnitsia-karantun-4 1
sobor-vinnitsia-karantun-5 1
sobor-vinnitsia-karantun-6 1

За словами Владислава, у соборі є визначені парафіяни, які слідкують за розпорядком під час служби. Якщо людей прийшло багато, вони просять деяких зачекати на вулиці чи там молитися. Ті, які прийшли раніше, можуть поступитися місцем тим, хто прийшов щойно.

"З початком карантину у нас була змінена форма надання святого Причастя. Ми звикли, що всі причащалися з однієї ложечки, але тепер, під час пандемії, людина, яка прийшла на сповідь чи причастя, повинна обробити руки санітарним розчином, потім підійти до священника хрестовино скласти руки долонями вверх, і тоді священнослужитель на долоні покладе часточку Причастя. Ця практика залишиться ще на певний час", – каже священнослужитель.

sobor-vinnitsia-karantun-7 1
sobor-vinnitsia-karantun- 1
sobor-vinnitsia-karantun-10 1

Усі ікони, двері, підлога у Преображенському соборі ПЦУ Вінниці обробляються спеціальними санітарними розчинами. Священики закликають вірян шанувати ікону простим поклоном, а не поцілунком. Сьогодні у храмі віряни це прохання дотримувалися.

"За цей час молилася вдома сама. Священник рекомендував поки не відвідувати храм. Як тільки дізналася, що влада дозволила відвідувати церкви, вирішила прийти і помолитися за свого сина, який загинув в АТО. Уже чотири роки, як його з нами немає", – розповіла вірянка Надія.

Фото: Наталя Притуляк


Джерело статті: “http://vlasno.info/suspilstvo/8/dukhovnist/item/36740-preobrazhenskyi-sobor-ptsu-u-vinnyts”

Опубликовано в Украина

Оставить комментарий